Günün polemiği… Uzun’un hedefi Bahçeli

Ankara’da yaklaşık bir yıl önce öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetini hatırlatan Uzun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sinan Ateş kardeşimizi Başkent’in ortasında, cuma namazı çıkışında öldürten partili kim? Siz, Ankara’yı ‘Kandil’e’ çeviren değil misiniz?” dedi.

Partisinin grup toplantısında AYM ile Yargıtay kriziyle ilgili olarak “Ortada darbe, devlet, rejim ve yargı krizi değil, bal gibi Anayasa Mahkemesi’nin yetkilerini aşarak, yasaları ve anayasayı aşındırarak yargısal aktivizmi vardır ve bu kesindir. Anayasa Mahkemesi yetki alanını genişleterek TBMM’ne ve diğer yüksek yargıya parmak sallamaktadır” değerlendirmesinde bulunan MHP lideri, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı doğrudan hedef alarak ağır suçlamalarda bulunmuştu.

Bahçeli, “Zillet İttifakı’nın yüksek yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur! Haddini ve hududunu çok açık şekilde aştı; Türk devletiyle uğraşma cesaretin varsa Kandil’e git! Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x